11 grudnia 2015

Warsztaty "Zaprojektuj i wyślij kartkę świąteczną"

Kochani!

To będzie długi wpis, ale kto dotrwa do końca ten zobaczy... ;)

Zgodnie z obietnicą przychodzę zrelacjonować warsztaty, które prowadziłam w ramach dofinansowania ze środków Gdańskiego Funduszu Kulturalnego.
Ten poniższy obrazek mogliście niedawno zobaczyć na moim fanpage'u:


zdjęcie stąd

A przybliżając nieco temat. Projekt miał być wydarzeniem kulturalnym przygotowanym przez grupę 5 osób, a trafić miał do przynajmniej 10 osób. A że poprowadzenie warsztatów marzyło mi się już dawno, to nie pozostało mi nic innego jak tylko złożyć wniosek. I udało się!

Warsztaty, którym nadałam tytuł "Zaprojektuj i wyślij kartkę świąteczną" odbyły się 28 listopada 2015 r. w Przedszkolu "Dobry Port". Serdecznie dziękuję ks. Adamowi oraz Pani Dyrektor Asi za użyczenie tego miejsca i udzielenie wielu cennych wskazówek w jego użytkowaniu :) Warsztaty skierowane były do dzieci, które licznie na nie przybyły. W projekcie założyłam, że dzieciaków będzie 10-15, natomiast zgłosiło się ich prawie 40!!! Na początku trochę przerażała mnie ta liczba, ale z drugiej strony bardzo cieszyłam się tak dużym zainteresowaniem :) To świetnie, że dzieciaki chcą poznawać nowe i ciekawe rzeczy :)

Pisałam wcześniej, że warsztaty musiała prowadzić grupa osób i tak też było. Zresztą przy tak dużej ilości dzieci... ;) Nazwaliśmy się k-ART-ka (dziękuję Marta za naprowadzenie na tę nazwę :*) I w tym miejscu bardzo chcę podziękować każdemu z grupy z osobna. Mojemu mężowi - oj, gdyby nie jego ogromna pomoc w tym przedsięwzięciu, to pewnie warsztaty nie doszłyby do skutku ;):* Asi, za jej wsparcie, wielkie zaangażowanie, zdolności kulinarne i pedagogiczne :* Siostrom Małgorzatom za kontakt z rodzicami oraz Michałowi za świetne zdjęcia i... to co będzie na końcu ;)

A co do samych warsztatów. Nic chyba lepiej nie opiszę tego, gdy powiem, że dzieciaki były bardzo zadowolone :) Co chwilę pytały - Proszę pani, a po co to jest? wskazując na Big Shota albo statywy do wiązania kokardek (statywy wykonane na moją prośbę przez Krzysztofa z NoahArt - dziękuję :) ) Każde z dzieci stworzyło swoją jedyną i niepowtarzalną kartkę. Sami wybrali papiery (zakupione tu) oraz elementy, które na kartki przykleili :) A efekt ich pracy jest przecudny. Zobaczcie sami:

  I jeszcze kilka zdjęć z samych warsztatów :) Uchwycone momenty pracy dzieci :)


I cała grupa ze swoimi gotowymi już kartkami :)


I jak pisałam na początku, kto dotrwa do końca, ten zobaczy... reportaż z tego wydarzenia :) Michałowi serdecznie dziękuję za ten materiał, a Wszystkich zapraszam do kilkuminutowego seansu, w którym zobaczycie co jeszcze robiliśmy podczas warsztatów ;)


I na samym końcu dziękuję Wszystkim obecnym na warsztatach dzieciom - za wspólną zabawę i przesympatyczną atmosferę, którą stworzyliście :) Wasz dobry humor i ręce gotowe do pracy zapamiętam na długo :) A zaglądacie tu? Jeśli tak, zostawcie kilka słów w komentarzu, napiszcie, co Wam się najbardziej podobało :) Będzie mi bardzo miło Was "usłyszeć" :)
 
JustynaM