10 sierpnia 2015

Kurs na kwiatki bez użycia wykrojnika / Self-made flowers tutorial (without flower dies)

Witajcie! / Hello!

Dziś chciałabym Wam przedstawić kurs na moje ręcznie robione kwiatki bez wykorzystania wykrojnika kwiatkowego :) A taki efekt będzie na końcu :)

I'd like to show you my short tutorial about preparing self-made flowers, without using flower die :) And this is the final effect:


Na początku wycinam z białego papieru trzy koła o coraz mniejszej średnicy. Do tego celu wykorzystuję okrągły wykrojnik, ale równie dobrze można to zrobić za pomocą dziurkacza, czy nożyczek.

Firstly, I cut out three circles of white paper, each different diameter. I use circle dies, but you can use a punch or just scissors as well.Następnie składam papier tak, aby w rezultacie otrzymać kwiatka o sześciu płatkach.
   Krok 1. Składam kółko na pół.
   Krok 2. Następnie składając na pół wyznaczam środek koła.
   Krok 3 i 4. Zaginam połowę kółka na trzy równe części wykorzystując wcześniej  zrobione zagięcie.

Then I fold the paper to get a flower with six petals.
   Step 1. I fold the circle in a half.
   Step 2. I fold it again in a half just to get the middle of the circle.
   Step 3. & 4. When I have the middle of the circle I can fold the semicircle into three equal parts.


W tak złożonym papierze wycinam następnie coś na kształt serca (trzymając z koniuszek), jak to jest pokazane na zdjęciu. To wycięcie nie musi być w żaden sposób idealne. Należy pamiętać, by koniuszka nie uciąć, bo jest to nasz środek kwiatka :)

Next, I cut out shape of a heart. The cutting haven't got to be ideal. Just remember not to cut the sharp edge of the heart - it's the middle of the flower.


Tak postępuję z trzema kołami, w rezultacie otrzymując 6-płatkowe kwiatki.

I do it with all three circles.


Następnie w każdym kwiatku wycinam na środku dziurkaczem dziurkę (na pręciki).
I przechodzę do etapu malowania. Do tego celu używam farb wodnych, dzięki nim otrzymuję na kwiatkach niejednolicie rozprowadzony kolor - te cieniowania bardzo mi się podobają :) W tym przypadku pomalowałam kwiatki na miętowo :)

Then I cut out a hole in every flower (where stamens go into) and I paint them. I use water paint, so the colour is patchy - I like very much when it looks like this :) In this case I used mint colour.


Gdy kwiatki są jeszcze mokre od farby, nadaję im przestrzennego kształtu na pomocą dłutka kulkowego (kiedy zdarza mi się, że wyschną, po prostu spryskuję je wodą). Wygniatam każdy płatek po kolei aż się podniosą :) Robię to na miękkim podłożu (np. na piance opakowaniowej lub podkładce pod myszkę).

When the flowers are still wet I use an embossing pen to make them 3D (if they dry too fast I just spray water over them). I press every petal until it "get up". I do it on a soft base (eg. on a wrap foam or old mousepad). 


Następnie sklejam kwiatki. Zaczynam od posmarowania środka największego kwiatka. Przykładam kwiatek średniej wielkości, później go smaruję klejem i przyklejam najmniejszy kwiatek.

Then I stick the flowers together. I start with putting some glue in the middle of the biggest flower, then I stick the smaller one, I put some glue again and stick the smallest one. Pretty easy ;)


Na koniec jeszcze wgniatam środek kwiatka, aby uzyskał on ładny kształt :) dodaję pręciki. Przewlekam je przez dziurkę, przyklejam klejem "Magic" i obcinam końcówki.

At the end I press middle of the flower with an embossing pen to get a final shape of the flower :) I put stamens in the hole, stick them to the paper with a glue and cut off the ends.


I gotowe :)

And voilà!Mam nadzieję, że kurs jest czytelny i że się Wam przyda :)
Pozdrawiam,

I hope the tutorial is clear and would be useful for you ;)
Regards, 

JustynaM